Įstatymo pataisos užtikrins specializuotą teisinę pagalbą sunkių nusikaltimų aukoms

/
Įstatymo pataisos užtikrins specializuotą teisinę pagalbą sunkių nusikaltimų aukoms

Pritarta Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ nario Vytauto Bako siūlymui, kuris užtikrintų, jog advokatams, kurie specializuojasi teikdami antrinę teisinę pagalbą konkrečiose srityse užmokestis būtų didinamas ne trečdaliu, kaip siūlyta, o dvigubai Vyriausybės nustatyta tvarka.

 

„Vaikų seksualinio išnaudojimo skandalas atskleidė, kad tokio pobūdžio bylose nukentėję vaikai dažnai nesulaukia tinkamos teisinės ir psichologinės pagalbos. Tokiuose procesuose jie susiduria su įtariamaisiais, kurie samdosi brangiai apmokamus advokatus, tuo tarpu valstybė nukentėjusiam siūlo vos 20 eurų per valandą, už kuriuos turi ieškoti teisinės pagalbos. Menkas nukentėjusiųjų aukų atstovavimas yra kliūtis siekti teisingumo, kaltininkai išvengia atsakomybės, procesai užtrunka, o tai savo ruožtu mažina pasitikėjimą visa teisine sistema“, – sako Žmogaus teisių komiteto narys V. Bakas. 

 

Pritarta Seimo nario siūlymui, jog advokatai, kurie teikia Valstybės garantuojamą teisinę pagalbą (VGTP) tais atvejais, kuriais reikalinga specializacija (vaikų seksualinio išnaudojimo, prekybos žmonėmis ir kt.) būtų nustatytas ne mažesnis kaip dvigubas valandinis įkainis, nustatant Vyriausybei teisę nustatyti bazinį valandinį atlygį.

 

„Svarbu užtikrinti, kad pažeidžiamiausiems asmenims, kurie nukenčia nuo sunkių nusikalstamų veikų ir kurie negali savimi pasirūpinti (vaikai, prekybos žmonėmis aukos)  būtų teikiama kokybiška, specializuota teisinė pagalba. Būtina skatinti pagalbą aukoms teikiančius teisininkus kelti savo kvalifikaciją tokiose bylose, siekti įgyti specializaciją ir tinkamai atlyginti už jų paslaugas“, – įsitikinęs Seimo narys. 

 

Susisiekti +370 (668) 42 227