Daugiabučių gyventojams – įsirengti aikšteles nuo šiol bus pigiau

/
Daugiabučių gyventojams – įsirengti aikšteles nuo šiol bus pigiau

Šiandien Seime pritarta Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ nario Vytauto Bako inicijuotoms Žemės įstatymo pataisoms, kurios buvo parengtos atsižvelgiant į diskusijas su daugiabučių namų bendrijų gyventojais Alytuje ir Šiauliuose.

 

„Džiaugiuosi, kad Seimas šiandien priėmė mano inicijuotas Žemės įstatymo pataisas, nuo šiol daugiabučių namų gyventojai savo reikmėms įsirengiantys sporto ir vaikų žaidimų aikšteles, automobilių stovėjimo vietas ir kitaip gerinantys savo gyvenamąją aplinką bus atleisti nuo specialaus mokesčio. Atrišome žmonėms rankas, norintiems kurti savo namų aplinką, išsprendėme labiausiai senų daugiabučių gyventojų problemas. Aikštelių įrengimas – ne prabanga, o būtinybė“, – džiaugiasi ir dėkoja į jį besikreipusiems daugiabučių namų pirmininkams, Seimo narys V. Bakas.

 

Įsigaliojus naujoms Žemės įstatymo nuostatoms, daugiabučių gyventojai galės paprasčiau ir lengviau gerinti savo gyvenamąją aplinką: jie bus atleisti nuo specialaus mokesčio, kuris buvo taikomas savo reikmėms įsirengiant sporto ir vaikų žaidimo aikšteles, dviračių ir pėsčiųjų takus, šaligatvius, laiptus, pandusus, keltuvus, liftus, įvažas į daugiabučių namų kiemus, automobilių stovėjimo ir dviračių laikymo vietas.

 

Šį pakeitimą palaikęs Seimo narys Domas Griškevičius tikina, jog tai paskatins žmones kurti saugesnę, sveikesnę, patrauklesnę gyvenamąją aplinką, paskatins renovacijos procesus. „Gyventojai, sudarę sutartis su Nacionaline žemės tarnyba (NŽT) ir savo lėšomis parengę automobilių stovėjimo aikštelių ar įrenginių įrengimo projektą prie savo daugiabučių namų, netikėtai sužinojo, kad įrengus minėtas aikšteles lauktų naujas mokestis, kuris kartais viršija ir pačios aikštelės projekto parengimo ir aikštelės įrengimo kaštus. Toks reguliavimas neskatino imtis iniciatyvos ir kurti patogesnės gyvenamosios aplinkos, netgi priešingai – projektai sustojo. Priimtos pataisos tikrai reikalingos - dabar gyventojai galės lengviau įgyvendinti savo planus.“

Susisiekti +370 (668) 42 227