Siūloma visiškai atsisakyti Rusijos energetinių išteklių ir nedelsiant parengti Lietuvos gyventojams ir verslui ekonominių pasekmių kompensavimo planą

/
Siūloma visiškai atsisakyti Rusijos energetinių išteklių ir nedelsiant parengti Lietuvos gyventojams ir verslui ekonominių pasekmių kompensavimo planą

Seime registruotas Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ iniciatyva parengtas rezoliucijos projektas „Dėl energetinių išteklių embargo iš šalių, vykdančių karinę agresiją prieš Ukrainą ir ekonominių pasekmių šalies gyventojams ir verslui kompensavimo“.

Šia rezoliucija Lietuvos Respublikos Vyriausybė raginama nedelsiant imtis ryžtingų veiksmų užtikrinant Rusijos energetinių išteklių embargą, tai yra visiškai atsisakyti Rusijos naftos, dujų, elektros energijos įsigijimo ir vartojimo bei teikti sprendimus dėl alternatyvų Rusijos energetiniams ištekliams.

Seimo nariai taip pat kviečia Vyriausybę nedelsiant teikti Seimui ekonominių pasekmių dėl Rusijos vykdomos karinės agresijos Ukrainoje Lietuvos gyventojams ir verslui kompensavimo planą ir tam būtinus teisės aktus bei sprendimus.

„Manome, kad tikrai laikas Vyriausybei paspartinti energetinės nepriklausomybės projektus, bet kartu turi būti teikiamas ir karo Ukrainoje sukeltų pasekmių kompensavimo mechanizmas gyventojams bei verslui. Tai turi būti planuojama kartu – ir pagalba Ukrainai nepildant Rusijos biudžeto mūsų pinigais, ir jau įsibėgėjusios infliacijos bei kitų ekonominių pasekmių švelninimas mūsų šalies žmonėms“, – akcentavo Seimo narys, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis.

„Šiuo metu, kai reikia valdyti keletą krizių vienu metu – pandemijos, karo pabėgėlių iš Ukrainos, nelegalių migrantų ant Baltarusijos sienos ir rekordiškai augančių kainų – kiekvienas mūsų veiksmas turi būti ir drąsus, ir kompleksinis. Jeigu norime stabdyti karą, turime atjungti Rusiją nuo pagrindinių jos pajamų, bet kartu ir daryti tai, ką valdantieji nedovanotinai delsia – taikliai amortizuoti laikinus gyventojų ir verslo praradimus tiek dėl karo padarinių, tiek dėl jau ne vieną mėnesį augančių kainų. Bet koks delsimas šiuo metu yra nedovanotinas“, – teigia frakcijos seniūnas Linas Kukuraitis.

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Vytautas Bakas pabrėžė, kad Lietuvos Respublikos Seimas išties priėmė svarbias rezoliucijas, kuriomis ragina Jungtines Tautas ir kitų šalių parlamentarus padėti Ukrainai, bet laikas ir patiems prisiimti atsakomybę ir atsisakyti pirkti Rusijos energetinius išteklius.

„Vyriausybė turi teikti planą, kaip nustoti remti su Ukraina kariaujančią Rusiją. Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos duomenimis, Lietuva yra labiausiai nuo Rusijos energetinių išteklių priklausanti valstybė. Jei Putinas neteks pajamų, iš kurių tris milijardus eurų per metus už rusišką naftą, dujas, elektrą gauna ir iš Lietuvos, dangus virš Ukrainos tikrai bus saugesnis“, – sakė V. Bakas.

Rezoliuciją parašais palaikė daugiau nei penkiasdešimt Seimo narių. Bus siekiama, kad rezoliucijos projekto svarstymas būtų įtrauktas į artimiausio Seimo posėdžio, kuris įvyks kovo 22 dieną, darbotvarkę.

Rezoliucijos projektą galima rasti čia.

 

Susisiekti +370 (668) 42 227