Lietuvos Respublikos Seime – dzūkės O. Skerniškienės paroda

/
Lietuvos Respublikos Seime – dzūkės O. Skerniškienės paroda

Lietuvos Respublikos Seimo nario VYTAUTO BAKO iniciatyva III Seimo rūmuose eksponuojama dzūkės menininkės Onutės Skerniškienės tapybos darbų paroda „Atgimimas“. Paroda eksponuojama iki kovo 22 dienos.

„Tapyba – tai sielos atgaiva“, – sako O. Skerniškienė.

Sveikindamas parodos autorę Seimo narys V. Bakas džiaugėsi, jog autorės kūryba puošia Seimo rūmus: „Regis, politika ir kultūra greta, tai tikrai įkvepia, džiaugiuosi, jog Seime prisistato ir kūrėjai iš Alytaus“.  

Tai jau septintoji menininkės paroda. Yra surengusi autorines kūrybos parodas 2018 m. Alytaus Jurgio Kunčino bibliotekoje, Asociacijos Dzūkų krašto menų inkubatorius galerijoje, Alytaus kolegijoje. 2021 m. Druskininkų galerijoje „STUDIO“, 2021–2022 m. antrą kartą Alytaus kolegijoje tapybos ir keramikos parodą, taip pat galerijoje „STUDIO“, Alytaus kraštotyros muziejuje ir Seimo rūmuose.

„Esu dzūkė, gimiau ir augau Einorų kaime, Nemunaičio seniūnijoje, Alytaus rajone. Po mokyklos studijavau Ekonomikos kolegijoje Kaune, po to dirbau Pasvalyje, o vėliau grįžau į Alytų. Darbas visuomet buvo susietas su skaičiais. Laisvalaikiu domėjausi meno sritimi, patiko lankyti parodas. 2015 metais pradėjau pirmuosius žingsnius akvarelės tapyboje pas Lietuvoje gerai žinomą, daugelyje parodų dalyvavusį tapytoją Benjaminą Jenčių. Susipažinusi su akvarele, teptuką akrilu bei aliejumi išbandžiau pas dailininką Vidmantą Jankauską. Patinka išbandyti naujas technikas ir žanrus. Esu išbandžiusi tapybą ant šilko, medžio, labai patinka ir keramika. Nėra didesnio smagumo, kaip nugalėti sunkumus, kopiant nuo vieno sėkmės laiptelio ant kito, o paskui nusistatyti naujus siekius ir regėti, kaip jie išsipildo.“

 

Susisiekti +370 (668) 42 227