Po gauto kreipimosi parlamentaras Alytuje organizuoja diskusiją su VMI atstovais dėl keičiamų apskaitos taisyklių turgaus prekybininkams

/
Po gauto kreipimosi parlamentaras Alytuje organizuoja diskusiją su VMI atstovais dėl keičiamų apskaitos taisyklių turgaus prekybininkams

Šiandien, rugpjūčio 27 d., Seimo narys Vytautas Bakas lankysis Alytuje ir susitiks su turgavietėse mėsa ir paukštiena bei jų produktais prekiaujančiais verslininkais. Susitikime V. Bako kvietimu dalyvaus ir Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) atstovai.

 

Jazminų turgaus prekybininkai kreipėsi į Seimo narį V. Baką su prašymu susitikti ir padiskutuoti dėl nuo rugsėjo pirmosios keičiamų mėsa turgavietėse prekiaujančių verslininkų apskaitos taisyklių. Iki šiol smulkieji verslininkai, mėsa ir paukštiena bei jų produktais prekiaujantys turgavietėse, turėjo pildyti popierinį apskaitos žurnalą. Nuo rugsėjo 1-osios apskaitą reikės vesti elektroniniuose žurnaluose. Prekybininkams dėl praktinio pakeitimų įvykdymo kyla daug klausimų, į kuriuos aiškaus atsakymo jie negauna.

Anot verslininkų, informaciją po pasikeitimų į elektroninius žurnalus reikės kasdien suvesti itin smulkmeniškai. Kiekvieną rytą, prieš pradedant prekiauti, prekybininkams reikės elektroniniame žurnale surašyti gautų produktų pavadinimus, kiekius, sumą, PVM sąskaitos faktūros ar važtaraščio seriją, numerį, datą, kilmės šalį, tiekėją. Jei prekybos metu papildomai gaunama gaminių, informaciją reikės suvesti iš karto gavus prekes. Po darbo dienos vėl teks suvesti nurašytos bei parduotos produkcijos pavadinimus, kiekius, sumas, taip pat turgavietėje ar viešojoje prekybos vietoje paliktos saugoti mėsos, mėsos produktų, paukštienos ir paukštienos produktų pavadinimus ir kiekius. Anot prekeivių, kartais prekiaujama ir kelių dešimčių pavadinimų produkcija, o pirkėjai neretai perka mažais kiekiais, pavyzdžiui, po keletą dešrelių ar kelis šimtus gramų kokio nors produkto, tad visą prašomą informaciją kasdien suvesti tikrai užims nemažai laiko.

Prisijungti prie Turgavietės e. žurnalų reikės iš kompiuterio ar mobiliojo įrenginio tuo pačiu būdu, kaip jungiantis prie kitų VMI informacinių sistemų (pvz., „Mano VMI“, EDS ir kt.), tad nerimaujama ir dėl patogių tokiam darbui įrenginių trūkumo.

Susitikime su Alytaus smulkiaisiais verslininkais V. Bako kvietimu dalyvaus ir Valstybinės mokesčių inspekcijos atstovai.

 

Nuotrauka O. Posaškovos.

Susisiekti +370 (668) 42 227