Seimas ragina Vyriausybę atsisakyti agresorių energetinių resursų

/
Seimas ragina Vyriausybę atsisakyti agresorių energetinių resursų

 

Seimas, 117 balsavime dalyvavusių parlamentarų vieningai balsavus už, priėmė rezoliuciją „Dėl energetinių išteklių importo nutraukimo iš šalių, vykdančių karinę agresiją prieš Ukrainą, ir Lietuvos energetikos sistemos stiprinimo“ (projektas Nr. XIVP-1433(2).

„Šia rezoliucija mes sprendžiame dvi dideles problemas: pirma, nustojame finansuoti Rusijos agresiją, nukreiptą prieš Ukrainą ir Vakarų pasaulį, antra, mes išreiškiame labai aiškią politinę valią išsilaisvinti iš priklausomybių jungo“, – pristatydamas projektą sakė Seimo narys Vytautas Bakas.

Priimta rezoliucija parlamentarai kviečia Vyriausybę siūlyti sprendimus, siekiant per įmanomai trumpiausią laikotarpį nutraukti Rusijos naftos ir gamtinių dujų importą ir vartojimą, spartinant Lietuvos energetiniam saugumui strateginį Lietuvos elektros energijos sistemos sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais projektą.

Vyriausybė taip pat raginama užtikrinti teisinę bazę, kuri leistų Lietuvos įmonėms nutraukti sutartis dėl energijos išteklių iš Rusijos įsigijimo, ir skubiai teikti pasiūlymus dėl atsinaujinančios energijos išteklių plėtros, taip skatinant nuosavą elektros energijos gamybą Lietuvoje.

Ministrų kabinetas kviečiamas nedelsiant teikti Seimui ekonominių pasekmių dėl Rusijos vykdomos karinės agresijos Ukrainoje Lietuvos gyventojams ir verslui kompensavimo planą ir tam būtinus teisės aktus bei sprendimus.

 

Olgos Posaškovos (LRS) nuotr.

Susisiekti +370 (668) 42 227