Seimo narių grupė kreipėsi į Vyriausybę ragindama skelbti ekstremalią situaciją ir koordinuotai spręsti nelegalios migracijos problemą

/
Seimo narių grupė kreipėsi į Vyriausybę ragindama skelbti ekstremalią situaciją ir koordinuotai spręsti nelegalios migracijos problemą

Liepos 2 d. Lietuvos Respublikos Seimo nariai Vytautas Bakas, Juozas Baublys, Gintautas Kindurys, Orinta Leiputė, Kęstutis Mažeika, Česlavas Olševskis, Beata Petkevič, Linas Slušnys, Zenonas Streikus, Robertas Šarknickas ir Rita Tamašunienė, reaguodami į pasienio savivaldybių kreipimąsi, išsiuntė raštą Lietuvos Respublikos Ministrei Pirmininkei Ingridai Šimonytei, ragindami Vyriausybę nedelsiant aktyviai įsitraukti į sprendimų priėmimą dėl vis sudėtingėjančios situacijos dėl asmenų, nelegaliai kertančių Lietuvos sieną su Baltarusija. Seimo nariai siūlo skelbti ekstremalią situaciją ir koordinuotai spręsti nelegalios migracijos problemą, ragina skirti reikiamus materialinius, techninius ir finansinius išteklius šiai problemai suvaldyti.

Kiek yra žinoma, Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos Užsieniečių registracijos centras, tiek Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Pasieniečių mokykla, kuriose apgyvendinami asmenys, nelegaliai kirtę Lietuvos Respublikos valstybinę sieną, šiuo metu yra praktiškai užpildyti. Siekdami tinkamai užtikrinti imigrantų pagrindines žmogaus teises, pareigūnai kreipiasi į savivaldybių administracijas ir merus dėl laikino tokių asmenų apgyvendinimo, transportavimo, medicininės pagalbos teikimo, maitinimo, aprūpinimo būtiniausiomis priemonėmis. Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos ir pasienio savivaldybės, susidūrusios su tokiu dideliu nelegaliai valstybinę sieną kirtusių asmenų skaičiumi, neturi reikiamų galimybių ir išteklių išspręsti šių problemų.

Pasienyje esančios savivaldybės iki šiol nebuvo susidūrusios su tokia situacija ir nebuvo suplanavusios pakankamai materialinių, techninių ir žmogiškųjų išteklių. Kasdien didėjant nelegaliai valstybinę sieną kirtusių asmenų mastams, sprendimus dėl jų tinkamo žmogaus teisių užtikrinimo, apgyvendinimo, transportavimo, medicininės priežiūros, maitinimo ir aprūpinimo būtiniausiomis priemonėmis reikia priiminėti nedelsiant. Savivaldybių administracijos dėl susiklosčiusios situacijos organizuoja savivaldybės ekstremalių situacijų komisijų posėdžius sprendimams, reikalingiems susidariusiai ekstremaliajai situacijai valdyti, tačiau savivaldybių biudžetų rezervas yra nepakankamas.

 

Nuotraukoje:

Seimo narys Vytautas Bakas Lazdijuose, 2021-07-02
Sprendimas dėl ekstremalios situacijos valstybės mastu paskelbtas V. Bakui dėl susiklosčiusios situacijos lankantis Lazdijuose, kur kartu su mere Ausma Miškiniene, Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais kalbėta apie migrantų apgyvendinimą, maitinimą, saugumą. Tai klausimai, kuriuos labai profesionaliai sprendė Lazdijų miestas. Būtent Lazdijai pirmieji laikė sudėtingą egzaminą, įtikino Vyriausybę daryti ryžtingus sprendimus. V. Bako teigimu, sprendimas paskelbti ekstremalią situaciją buvo priimtas pačiu laiku, naktį sulaikyta dar viena nelegalių migrantų grupė.
 
Susisiekti +370 (668) 42 227