V. Bakas kreipėsi į Seimo kontrolierius

/
V. Bakas kreipėsi į Seimo kontrolierius

 Siekdamas užkirsti kelią žmogaus teisių pažeidimams laikinose migrantų apgyvendinimo vietose, Seimo narys Vytautas Bakas kreipėsi į Seimo kontrolierius.

Balandžio pradžioje Seimo narys lankėsi laikinose migrantų apgyvendinimo vietose, Kybartų ir Medininkų užsieniečių registracijos centruose. Apsilankymų metu bendrauta su centrų administracijų atstovais ir centruose apgyvendintais užsienio šalių piliečiais. Pareigūnai kaip svarbiausią iššūkį nurodė tai, kad iki šiol nepriimtas nė vienas socialinis darbuotojas, kuris galėtų padėti užtikrinti bent minimalius migrantų poreikius reaguojant į skundus, prašymus, mažinant psichologinę įtampą, kylančią dėl ilgo buvimo uždaroje aplinkoje, kuri savo esme prilygsta laisvės atėmimo vietai. Migrantai kaip didžiausias savo problemas įvardijo teisinio statuso neapibrėžtumą, savo teisių ir pareigų nežinojimą, pvz., kodėl kai kurie, net norintieji palikti Lietuvą, nėra išsiunčiami į kilmės šalis, taip pat labai prastą psichologinę atmosferą, smurtą.

„Prašau Seimo kontrolierių nuolat tikrinti, kaip elgiamasi su laisvės netekusiais asmenimis, jei reikia, sustiprinti jų apsaugą nuo kankinimo ir kitokio žiauraus, nežmoniško ar žeminančio elgesio ar baudimo, teikti atitinkamoms valdžios įstaigoms rekomendacijas, taip pat teikti pasiūlymus ir pastabas dėl galiojančių teisės aktų ar teisės aktų projektų“, – teigia V. Bakas.

 

Asociatyvi nuotr.

Susisiekti +370 (668) 42 227