Vien sankcijų V. Putinui nepakanka

/
Vien sankcijų V. Putinui nepakanka
V. Putino sekmadienio kalba buvo SSRS atkūrimo manifestas, juo siekiama mobilizuoti Rusijos visuomenę ir užsitikrinti jos paramą. Po kiekvieno V. Putino sukelto karo jo reitingai šaudavo į viršų.
Vien sankcijų V. Putinui nepakanka, jis jų nebijo. Manau, kad Lietuva turėtų siekti inicijuoti tarptautinį baudžiamąjį procesą ir siekti, kad V. Putinas ir A. Lukašenka atsakytų kaip karo nusikaltėliai tarptautiniame karo nusikaltimų tribunole. Tą galima padaryti pagal Romos statutą.
Antra, narystės ES planas turi būti siūlomas ir kitoms Rytų partnerystės šalims (Sakartvelui, Moldovai), tai suteiktų impulsą šių šalių visuomenėms, jas sustiprintų.
Trečia, manau, kad mūsų šalies saugumo stiprinimo priemonių paketas turėtų būti didesnis, nei finansavimas gynybai. Ką tik vykusioje Miuncheno saugumo konferencijoje Suomijos (daugiau, kaip 1000 km sienos su Rusija) Prezidentas Sauli Niinistö (Saulis Nynistė) atsakydamas į klausimą dėl Suomijos sėkmės istorijos pasakė: "Suomijos modelis, kaip aš jį matau ir kaip mato pasaulis, yra tai, kad mes esame laimingiausia šalis pasaulyje. Esame mažiausiai korumpuota šalis pasaulyje".
Kviesčiau išgirsti šiuos Prezidento žodžius, kad saugumo sąlyga yra tai, kaip žmonės jaučiasi savo šalyje ir tai, kiek šalis yra skaidri.
Nes būtent skurdas ir atskirtis yra geriausia terpė supriešinimui ir skaldymui. Būtent korupcija gali sugriauti bet kurią valstybę iš vidaus.
Taigi, kviečiu teikti šiai Seimo sesijai Lietuvos gerovės ir skaidrumo darbotvarkę. Tokią, kuri sustiprintų mūsų valstybingumą, padidintų pasitikėjimą, realiai padidintų žmonių gerovę, užtikrintų jų įsitraukimą į valstybės valdymą, esmingai sumažintų korupciją. Kviečiu teikti darbotvarkę, kuri vienytų, o ne skaldytų.

 

2022-02-24 Seimo nenumatytas posėdis Nr. 139

Seimo rezoliucijos „Dėl Rusijos ir Baltarusijos agresijos prieš Ukrainą“ priėmimas

Susisiekti +370 (668) 42 227